Jak często myć samochód i używać kosmetyków samochodowych?

Odpowiedź na pytanie, jak często myć samochód i używać do niego odpowiednich kosmetyków jest banalnie prosta. Wszystko bowiem zależy od tego, gdzie i jak często jest użytkowany samochód oraz gdzie jest garażowany.

Samochody, które są parkowane w czystych garażach, wykorzystywane rzadko (w przysłowiową niedzielę) najczęściej są po prostu czyste. Stan ich jest niemal idealny. Takie samochody w zależności od rodzaju zabrudzenia wymagają rzadkich wizyt w myjni samochodowej – 2-3 razy do roku. Natomiast zabiegi woskowania i inne zabiegi czyszczące wykonywane przy pomocy odpowiednich kosmetyków samochodowych takich jak impregnaty do tapicerki, wypada wykonać raz albo góra dwa razy w roku. Oczywiście nawet w takim samochodzie powinniśmy pamiętać, aby stosować odpowiedniej jakości środki czyszczące wnętrze kabiny i szampony do karoserii.

Garaż pomaga bezpiecznie przechować auto. Dobre filtry, folia, akcesoria są oferowane klientom. Wiele osób chce prowadzić warsztat samochodowy, ale nie każdy ma pieniądze na uruchomienie własnego biznesu. To praca dla osób wytrwałych oraz pracowitych. Inwestowanie w warsztat samochodowy jest koniecznością, a nie kaprysem.

Samochody garażowane „pod chmurką”, które służą do codziennego przemieszczania się w rożnych warunkach i w różnym terenie należy regularnie czyścić. Myjnia samochodowa powinna być odwiedzana nawet raz w miesiącu. Natomiast bardziej specjalistyczne zabiegi takie jak woskowanie powinny być stosowane co 2 lub 3 miesiące. Wtedy na pewno nasz samochód będzie zadbany i będzie służył nam przez długie lata.