Klimatyzacja w samochodzie

Klimatyzacja w samochodzie to bardzo poważna sprawa. Ilu ma zwolenników, tylu też znajdzie się i przeciwników. Jedni będą twierdzić, że klimatyzacja jest niezdrowa, inni, że niezdrowa jest wtedy, gdy nie potrafi się jej używać.

Samochód wyposażony w klimatyzację to dzisiaj standard. Montowana jest fabrycznie w większości nowych samochodów. Klimatyzacja jest bardzo przydatna w upalne dni. Chłodne powietrze ułatwia podróżowanie. Klimatyzacja samochodowa ma jednak swoich zwolenników i przeciwników, bo jak wszystkie udogodnienia posiada też plusy i minusy.
Przeciwnicy klimatyzacji uważają, że jest ona szkodliwa dla zdrowia. Duże różnice temperatur i gwałtowne ich zmiany nigdy nie były zdrowe dla górnych dróg oddechowych. Klimatyzacja jest też siedliskiem dla grzybów i innych mikroorganizmów, które źle wpływają na nasz układ oddechowy oraz mogą powodować alergie. Jednak, jeśli z klimatyzacji będziemy umiejętnie korzystać i serwisować, urządzenie nikomu nie zaszkodzi. Pierwsza zasada umiejętnego korzystania z klimatyzacji w samochodzie to ustawienie nawiewu zimnego powietrza – nigdy na siebie. Można nawiew ustawić na szyby lub ewentualnie na nogi. I zimne powietrze powinno być chłodne, a nie przenikliwie zimne. W temperaturze także należy zachować umiar.

Dobry kurier dostarcza wszystko, to firma hds. Logistyka jest niezbędna w firmach transportowych, a działy logistyki działają w nich bardzo intensywnie. Samochód należy mieć, bo daje on wolność od podróżowania pociągami i pozwala nie męczyć się podczas takich podróży.

Ale najważniejszy jest odpowiedni serwis klimatyzacji. jeden raz w roku trzeba wymienić filtr kabinowy. Należy też wyczyścić kanały, którymi powietrze wchodzi do kabiny samochodu. Kolejna czynność to odgrzybienie parownika. Pamiętać należy o regularnym czyszczeniu zewnętrznych wlotów powietrza Co dwa lata należy osuszyć klimatyzację i ją uzupełnić, a po trzech latach trzeba wymienić osuszacz.