Samochody w Polsce

image W Polsce tak naprawdę w XX wieku zaczęły pojawiać się pierwsze samochody. Nie było oczywiście takiego zróżnicowania w autach, jakie jest teraz na polskich drogach. Odbywało się to wszystko falami na takiej zasadzie, że ci których było stać na samochód, jeździli tymi samymi autami po ulicach, bo nie było wyboru wśród kilkudziesięciu marek samochodowych. I tak najpierw jeździliśmy syrenkami – słynne warszawskie syrenki nie ograniczały się jednak tylko do tego miasta. Potem popularne stały się polonezy, aż w końcu pojawiły się znane i cenione w całej Polsce „maluchy”.To właśnie one osiągały rekordy sprzedaży.

Każdy warsztat oferuje przegląd techniczny. Ma u siebie turbosprężarki, dywaniki, oferuje badanie i sprawdzanie auta. Piękne samochody można kupić nowe lub używane. Każde auto czasami musi trafić do przeglądu, bo dzięki niemu może liczyć na długą żywotność.

Są to samochody małe, łatwo się nimi parkuje. Każdy kto jeździł w tych czasach autem, miał kiedyś malucha, czyli Fiata 126P. Jeszcze dzisiaj na ulicach można czasem spotkać tego typu samochody, choć zostały one zastąpione przez mnóstwo innych marek, które zalały polski rynek motoryzacyjny. Naprawdę jest w czym wybierać – zarówno w salonach jak i wśród aut już używanych (na aukcjach itd.).